۰۹۱۲۷۷۴۸۳۰۰

سوالات متداولترمیم کننده نانو سرامیک زادو چیست؟

ترمیم کننده زادو دارویی است که وقتی خودرو شما مشکل دارد (مثلا صدای غیر معمول دارد، دود می کند، روغن سوزی و مصرف  سوخت بالایی دارد، قدرت و یا فشار سیلندرهایش کاهش یافته) آن را درمـان می کند.اگر تـرمیم کننـده زادو قبـل از وقوع این  مشکلات استفاده شود مانند یک مکانیک ماهر با پیشگیری از وقوع این مشکلات ، خودرو شما را از گزند این مشکلات بزرگ حفظ می کند. ترمیم کننده نانو سرامیک انـحصاراً مـحصـول شـرکـت زادو است و این فناوری در پنج قاره جهان ثبت اختراع شده است.پایداری لایه  سرامیکی ترمیم کننده نانو سرامیک زادو  100000 کیلومتر بر روی سطوح فلزی می باشد .

  • ترمیم کننده زادو چگونه عمل می کنند؟

مواد نانو سرامیک زادو به شکل گرانول های بسیار کوچکی هستند که باید به روغن اضافه شوند تا با استفاده از قابلیت سیال بودن  آن به سطوحی که با هم سایش و اصطکاک دارند برسند. هنگاهی که مواد نانو سرامیک به این سطوح در حال اصطکاک می رسند با  استفاده از تنش حرارتی و مکانیکی بین آنها شروع به نفوذ در فلز و تشکیل لایه سرامیک-فلز می کنند. این لایه سرامیکی بسیار  سخت و صیقلی می باشد؛ بنابراین، رفته رفته از اصطکاک بین سطوح کاسته می شود و با کاهش اصطکاک رشد لایه سرامیکی  متوقف می شود. از مواد نانو سرامیک زادو در موتور خودرو، گیربکس، سیستم هیدرولیک و دیفرانسیل استفاده می شود. ما باور  داریم بسیاری از مشکلات خودروی شما با استفاده از ترمیم کننده های نانو سرامیک زادو قابل رفع هستند.

  • آیا باید ازحجم روغن موتور یا گیربکس کاست تا بتوان ژل ترمیم کننده نانو سرامیک زادو را به آنها افزود؟      

 خیــــر، این محصولات دارای حجم کمی هستند و نیازی نیست از حجم روغن بکاهید.

  • دست آوردها و فواید استفاده از ترمیم کننده نانو سرامیک چیست؟

هنگامی که پوشش سرامیکی بر روی سطوحی که دچار سایش شده اند تشکیل شد، خواص منحصر به فردی به سطح افزوده می گردد.  این خواص ارتباطی با حضور مواد نانو سرامیک در روغن ندارند، به عبارت دیگر هنگامی که لایه سرامیکی تشکیل شد دیگر نیازی به  وجود این مواد در روغن تا مدت های طولانی نیست. به طور معمول پوشش سرامیکی در موتور تا  100000 کیلومتر پایداری دارد که  با فرض متوسط پیمودن 20 هزار کیلومتر در سال حدود چهار الی پنج سال طول می کشد که سطح به حالت اولیه بر گردد. به عبارت دیگر پس  از تخلیه روغن حاوی مواد نانو سرامیک زادو، تاثیرات مثبت این مواد همچنان پا بر جا خواهد بود. از فواید محصولات نانو سرامیک زادو  می توان به کاهش  5-20 درصدی مصرف سوخت، افرایش قدرت موتور تا بیشترین حد ممکن، رفع کمپرس موتور و رفع روغن سوزی  در مراحل اولیه ، رفع صدای گیربکس ،ترمیم وزن انژکتورها و بهبود الگوی پاشش آنها ،ترمیم پمپ هیدرولیک و  نرم ترشدن چرخش فرمان اشاره نمود.

  • آیا ممکن است لایه سرامیک-فلز بیش از حد رشد کند؟ 

خیر، لایه سرامیک- فلز آنقدر رشد می کنند که فرو رفتگی ها و خراش های کوچک میکروسکپی به وجود آمده روی سطوح را  بگیرد و سپس  لایه ای نازک اما سخت و صیقلی را روی آنها تشکیل می دهد. به محض کامل شدن فرآیند ترمیم سطح، اصطکاک  کم شده و سطح سرامیکی دیگر رشد نمی کند. زیرا یکی از شرایط لازم برای رشد لایه سرامیکی وجود تنش مکانیکی و حرارتی  است که بعد از سرامیکی شدن سطوح اصطکاک کم شده و دیگر انرژی لازم برای برقراری پیوند با اتم های فلزی وجود نخواهد  داشت. بنابراین امکان قفل شدن قطعات به دلیل رشد بیش از حد اندازه آنها کلا غیر ممکن است.

  • اگرلایه سرامیکی در حین کار کنده شود آسیبی به قطعات نمی زند؟ 

لایه سرامیکی تشکیل شده بر روی سطوح قابل کنده شدن نیستند. به دلیل نفوذ 10 تا 30 میکرومتری ( تا حدود یک سی ام  میلیمتر) مواد نانو سرامیک در عمق شبکه بلور فلزی در واقع مرز مشخصی بین آلیاژ فلزی و لایه سرامیکی وجود ندارد. بنابراین  احتمال کنده شدن این سطح وجود ندارد.

  • آیا ترمیم کننده های نانو سرامیک خواص روانکاری و شیمیایی فیزیکی روغن ها را تغییر می دهند؟

خیر، گرانول های نانو سرامیک از روغن به عنوان حامل رسیدن به نقاط سایشی استفاده می کنند و بر چسبندگی، غلظت، نقطه  تبخیر، و غیره تاثیری ندارد.

  • من شنیده ام که مواد افزودنی به روغن جلوی کار کرد صحیح فیلتر روغن را می گیرند. آیا مواد نانو  سرامیک زادو هم به همین صورت هستند؟

خیر، مواد نانو سرامیک زادو در روغن حل می شوند و به هیچ وجه خواص روانکاری آن را تغییر نمی دهند. به دلیل اندازه بسیار  کوچک این مواد به راحتی از فیلتر رد می شوند و فقط بر روی سطوحی که در حال سایش هستند می نشینند. به همین خاطر  نه تنها فیلتر را خراب نمی کنند بلکه  در کانال های روغن نیز رسوب نمی کنند چون در آنجا اصطکاک فلز با فلز وجود ندارد.

  •  لایه سرامیکی تشکیل شده درموتور خودرو چقدر دوام   دارد؟

لایه فلز- سرامیک محصولات زادو تشکیل شده در موتور خودرو ها متوسط تا  صد هزار کیلومتر (در حالت استفاده معمول) بر روی سطوح باقی می مانند.